Bölgedeki Arap aşiretlerinin ortaklığı, ABD öncülüğündeki Uluslararası Koalisyon ve Rus güçlerinin de destekleriyle Halk Savunma Birlikleri’nin (YPG) kahramanca direnişi sonucu, Dêra Zor’un Fırat Nehri’nin doğusundaki bölgesi çetelerden tamamen temizlenmiştir.

Bu zaferi tüm Suriye halkına kutluyor, Uluslararası Koalisyon ve Rusya gibi uluslararası güçlere hava ve lojistik desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Desteklerin daha da güçleneceğine ve hava savunmasının arttırılacağına inanıyoruz. Terörün sona ermesiyle barışçıl bir yaşam ve ülkenin inşası için önümüzde stratejik görevler bulunmaktadır.

Yakın zamanda kentin aşiret liderleri, kanaat önderleri ve akil insanlarından oluşacak meclis ve yönetimler kurulacaktır. Bu yönetim ve meclisler demokrasi, halkların kardeşliği ilkeleri temelinde bölgedeki Arap ve Kürtlerin özerk yönetimlerinden oluşacak.DIRZOR-HAZRTIN YPG (6)

Demokratik sistemle yönetilen bölgeler demokratik Suriye’nin birer parçası olacaklar. Buralardan tüm Suriye halklarının özgürlüğü güvenceye alınacak. Başta ABD ve Rusya olmak üzere, tüm uluslararası güçlere Suriye’nin geleceğinin barışçıl ve demokratik bir şekilde inşası ve özgürleştirilen bölgelerin güvenliğinin korunmasının garanti altına alınması çağrısı yapıyoruz.

DAIŞ’e karşı mücadelede ortaklarımız ve dostlarımızla, ortak bir operasyon odası ve komutanlık oluşturulması için hazır olduğumuzu duyuruyoruz.

Yaşasın özgür ve demokratik Suriye

Yaşasın halkların kardeşliği”

Paylaş